23 Mart 2012 Cuma

Dişimiz Çıktı

Güzel kızımın dişi 6.5 aylıkken çıktı ama diş buğdayını yapana kadar attan iki dişi de çıktı. Arkadaşlarımı toplamaya çalırken süre biraz uzadı tabi :).
Hazırlıklara haftalar öncesinden başladım. Daha önce kızımın kapı süsünü de hazırlattığım melegineli'nden diş şeklinde hediyelikler hazırlattım. Eminönünden süslemeler için alışveriş yaptım. Ama en çok zorlayan beni herhalde diş buğdayı kolyesini hazırlamak oldu. Ama sonuçta güzel bir parti olduğuna inanıyorum. Ben çok eğlendim. Umarım gelenler de eğlenmiştir.
Damla'm partisinde hiç mızmızlık yapmadı, halinden gayet mutluydu. Benim kızım ilgiyi seviyor galiba. İşte parti güzeli:

Duygu'nun kızı Duru güzeli ile de güzelce oynadı. Ablası kızıma oyuncaklarla nasıl oynamasını öğretmeye çalıştı. Birlikte öyle şeker gözüküyorlardı ki. İkisini de tam yemelik :)
Parti için Kamer teyzesi çok güzel ve lezzetli kurabiyeler hazırladı, teşekkür ediyoruz. Bu güzel çalışmalarının devamını bekliyoruz. Tatlı ve tuzlu kurabiyeleri diş şeklinde hazırlayınca pastayı yuvarlak hazırlattım. Diş buğdayı tahminimden daha lezzetliydi. Tarifi: Yarım kilo buğdayı üzerini geçecek kadar suyla tencerede 10 dk kaynattım. Sonra tencereyle beraber sararak bir gece beklettim. Ertesi gün yarım saat daha pişirdim. Hafif sulu olacak şekilde ayırarak içine pudra şekeri ve ceviz kattım. Nar ve renkli pasta şekeri ile süsledim.
Diş şeklinde tuzlu kurabiyelerim ve çiçek kanepelerim ile sofram:

Misafirlerim için hazırladığım lolipop ve diş süslerim :
Çok güzel bir etkinlik oldu, herkese tavsiye ederim diş buğdayını. Bu arada kızımın meslek olarak ne seçtiği diğer yazıya kalsın :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder